Μετασχηματιστής Έντασης 100/5Α SRA01005 HAGER
Κατόπιν Παραγγελίας:
- Κωδικός: 102-SRA01005
Προηγούμενο
Μετασχηματιστής Έντασης 150/5Α SRA01505 HAGER
Κωδικός: 102-SRA01005
Κατόπιν Παραγγελίας:
Μετασχηματιστής Έντασης 100/5Α SRA01005 HAGER is available for purchase in increments of 1
Λεπτομέρειες
Βασικά εξαρτήματα των συστημάτων μέτρησης
  • Χρησιμοποιούνται όπου είναι αδύνατη η άμεση μέτρηση των ρευμάτων
  • Μετατρέπουν τα ρεύματα στο πρωτεύον σε αναλογικά ρεύματα στο δευτερεύον
  • Μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε βολτόμετρα, αμπερόμετρα, αναλυτές δικτύου, ρελέ ελέγχου κλπ.
  • Στήριξη σε ράγα και πλάτη
Χαρακτηριστικά
  • Μέγιστο ρεύμα πρωτεύοντος : 100A
  • Μέγιστο ρεύμα δευτερεύοντος : 5A
  • Ονομαστικό θερμικό ρεύμα : 1,2xIn
  • Τάση δοκιμής απομόνωσης : 3kV/1min
  • Κατηγορία θερμοκρασίας καλωδίου : 180°Cmax
  • Ονομαστική ισχύς : 2.5vA
  • Ακρίβεια : Class 1
Μέτρηση σε καλώδια ή μπάρες χαλκού
  • Μέγιστη διάμετρος αγωγού : 23mm
  • Διαστάσεις μπάρας : 20x20 ή 25x15 ή 30x10
Κατασκευαστής HAGER
Ισχύς 2.5VA
Ονομαστικό Ρεύμα 100A
Συχνότητα Λειτουργίας 50/60Hz
Θερμοκρασία Λειτουργίας -40°C / +40°C