Ηλεκτρονικός Εκκινητής 0.75kW HF2.4-DOL-24 VDC ABB
- Κωδικός: 107-708441
Κωδικός: 107-708441
Γρήγορη Επισκόπηση
Σειρά HF-DOL για την απευθείας εκκίνηση κινητήρων και την εναλλαγή φορτίων χωρίς αντίσταση.
Διαβάστε Περισσότερα Διαβάστε Λιγότερα
Κατόπιν Παραγγελίας:
Ηλεκτρονικός Εκκινητής 0.75kW HF2.4-DOL-24 VDC ABB is available for purchase in increments of 1
Λεπτομέρειες
Ηλεκτρονικοί εκκινητές τριφασικών κινητήρων HF 1SAT122000R1011
  • Αυξημένη προστασία του εξοπλισμού με λιγότερα υλικά, καλωδίωση και μικρότερο όγκο
  • Ο εκκινητής επιλέγεται σύμφωνα με την ισχύ και το ονομαστικό ρεύμα του κινητήρα
  • Προστασία υπερφόρτωσης : Ηλεκτρονική
  • Διαστάσεις : 99x22.5x114.5mm (ΥxΠxΒ)
Χαρακτηριστικά
  • Ονομαστική τάση τροφοδοσίας ελέγχου : 24V DC
  • Ονομαστική λειτουργική ισχύς AC-53a (Pe) : 0,75kW
  • Περιοχή  ρύθμισης θερμικού : 0,18 … 2,4 A
  • Ονομαστική τάση λειτουργίας : 500V AC
  • Ελάχιστη τάση λειτουργίας : 42V AC
  • Ονομαστική τάση αντοχής παλμών (Uimp) : 6 kV
  • Συχνότητα εναλλαγής : ≤ 2 Hz
  • Κλάση 10Α
Ονομαστική Τάση 500V
Κατασκευαστής A.B.B.
Ισχύς 0.75kW
Ονομαστικό Ρεύμα 2.4A
Θερμοκρασία Λειτουργίας -25°C / +70°C
Αριθμός Στοιχείων DIN 1.5
Αριθμός Πόλων 3
Τύπος Κύριων Επαφων 3 NO
Τάση Πηνίου 24V DC
Περιοχή Ρύθμισης Ρεύματος 0.18 - 2.40A