Μετασχηματιστής Έντασης 1000/5Α SRD10005 HAGER
Κατόπιν Παραγγελίας:
- Κωδικός: 102-SRD10005
Προηγούμενο
Μετασχηματιστής Έντασης 300/5Α SRI03005 HAGER
Προηγούμενο
Μετασχηματιστής Έντασης 800/5Α SRD08005 HAGER
Κωδικός: 102-SRD10005
Κατόπιν Παραγγελίας:
Μετασχηματιστής Έντασης 1000/5Α SRD10005 HAGER is available for purchase in increments of 1
Λεπτομέρειες
Βασικά εξαρτήματα των συστημάτων μέτρησης
  • Χρησιμοποιούνται όπου είναι αδύνατη η άμεση μέτρηση των ρευμάτων
  • Μετατρέπουν τα ρεύματα στο πρωτεύον σε αναλογικά ρεύματα στο δευτερεύον
  • Μπορούν να χρησιμοποιηθούν σε βολτόμετρα, αμπερόμετρα, αναλυτές δικτύου, ρελέ ελέγχου κλπ.
  • Στήριξη σε ράγα και πλάτη
Χαρακτηριστικά
  • Μέγιστο ρεύμα πρωτεύοντος : 1000A
  • Μέγιστο ρεύμα δευτερεύοντος : 5A
  • Ονομαστικό θερμικό ρεύμα : 1,2xIn
  • Τάση δοκιμής απομόνωσης : 3kV/1min
  • Κατηγορία θερμοκρασίας καλωδίου : 180°Cmax
  • Ονομαστική ισχύς : 5vA
  • Ακρίβεια : Class 1
Μέτρηση σε καλώδια ή μπάρες χαλκού
  • Μέγιστη διάμετρος αγωγού : 48mm
  • Διαστάσεις μπάρας : 60x10 ή 50x30
Κατασκευαστής HAGER
Ισχύς 5VA
Ονομαστικό Ρεύμα 1000A
Συχνότητα Λειτουργίας 50/60Hz
Θερμοκρασία Λειτουργίας -40°C / +40°C